Zobacz co nasza firma może zaoferować właśnie dla Ciebie.

Branża elektryczna zmienia się bardzo szybko, bądź na bieżąco i przeglądaj najnowsze wiadomości z zakresu instalacji elektrycznych.

Schematy i projekty instalacji elektrycznej

Jak czytać projekty elektryczne objaśniające zasilanie gniazd w domu jednorodzinnym, czy oświetlenia domowego? Co oznaczają poszczególne symbole na schematach? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Jak czytać projekty elektryczne

W projektach elektrycznych najczęściej wykonywanych - mieszkaniowych, biurowych czy domów jednorodzinnych bardzo często spotkamy się z oznaczeniami instalacji oświetlenia. Na rysunku powyżej widoczne są oznaczenia wyłącznika uniwersalnego, zwanego również pojedynczym. Tego typu wyłączniki charakteryzują się pojedynczym klawiszem, za pomocą którego wysterujemy tylko jedną grupę oświetlenia (lub jedną lampę).Czytaj dalej.

Jak czytać schematy elektryczne

źródło grafiki: www.elekctriclight.com.pl

Przeglądając schematy instalacji elektrycznej w domu możemy spotkać się z kilkoma sposobami tworzenia schematów rozdzielnic elektrycznych. Pierwszym, najnowocześniejszym sposobem jest schemat wielokreskowy z wykorzystaniem grafik urządzeń wykonawaczych zainstalowanych w rozdzielni elektrycznej - wyłączników nadmiarowo - prądowych, różnicowo - prądowych, zabezpieczeń przepięciowych, wyłącznika głównego, czy kontrolek faz. Osoba czytająca tego typu schemat powinna wiedzieć jak wyglądają poszczególne elementy wykonawcze instalacji elektrycznej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osoby chcącej dowiedzieć się w jaki sposób została połączona gotowa instalacja (rozdzielnia) elektryczna. Czytaj dalej.

Artykuł ma charakter poglądowy i nie może być traktowany jako źródło wiedzy wykorzystywane do rzeczywistych napraw czy prac przy prądzie elektrycznym, ani wniosków teoretycznych mogących prowadzić do błędnych decyzji. Ponadto upomina się, że wszelkie prace związane z prądem elektrycznym, oraz wszelako pojętą instalacją elektryczną, powinny wykonywać osoby do tego uprawnione, z odpowiednim wykształceniem kierunkowym, wiedzą i zaświadczeniami.

Masz problemy z instalacją elektryczną w swoim domu? Budujesz dom i chcesz byśmy wykonali dla Ciebie prace związane z częścią elektryczną budowy? Skontaktuj się z nami już teraz!

Poznań i okolice to obszar na terenie którego wykonujemy dla Państwa usługi elektryczne!