Zobacz co nasza firma może zaoferować właśnie dla Ciebie.

Branża elektryczna zmienia się bardzo szybko, bądź na bieżąco i przeglądaj najnowsze wiadomości z zakresu instalacji elektrycznych.

Oznaczenia przewodów i kabli elektrycznych

W artykule powiemy jaka jest różnica cenowa pomiędzy kablem a przewodem elektrycznym, o czym mówią nam oznaczenia na kablach i przewodach.

Najpopularniejszymi przekrojami przewodów i kabli elektrycznych w zastosowaniu mieszkaniowym, domowym, czy deweloperskim są:

Cechy kabli i przewodów elektrycznych

W przewodach elektrycznych stosowanych popularnie w wykonawstwie instalacji elektrycznych, jako materiał izolacyjny stosuje się polwinit. Od strony użytkownika kabel od przewodu rózni się kolorem - kable zawsze posiadają kolor czarny, przewody elektryczne do zastosowań wnętrzowych niekoniecznie. Kupując materiały elektryczne dla instalacji elektrycznych w domach jednorodzinnych i mieszkaniach musimy zwrócić uwagę na :

Warto wiedzieć, że kable elektryczne cechują się wyższym współczynnikiem IP, dlatego nadają się do stosowania na zewnątrz budynków, do instalacji ogrodowych, wykonania oświetlenia zewnętrznego. Dodatkowo nierzadko nasączone są substancjami zatrzymującymi wilgoć / wodę, czy posiadającymi podwójną izolację elektryczną.

Artykuł ma charakter poglądowy i nie może być traktowany jako źródło wiedzy wykorzystywane do rzeczywistych napraw czy prac przy prądzie elektrycznym, ani wniosków teoretycznych mogących prowadzić do błędnych decyzji. Ponadto upomina się, że wszelkie prace związane z prądem elektrycznym, oraz wszelako pojętą instalacją elektryczną, powinny wykonywać osoby do tego uprawnione, z odpowiednim wykształceniem kierunkowym, wiedzą i zaświadczeniami.

Masz problemy z instalacją elektryczną w swoim domu? Budujesz dom i chcesz byśmy wykonali dla Ciebie prace związane z częścią elektryczną budowy? Skontaktuj się z nami już teraz!

Poznań i okolice to obszar na terenie którego wykonujemy dla Państwa usługi elektryczne!